+48 81 444 64 94 info@eco-energia.pl

Dzięki współpracy CBŚP z Zielonej Góry i Niemiec zatrzymano 2 osoby, które podejrzane są o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz 54 członków grup, z czego 45 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Łącznie śledczy przedstawili 228 zarzutów i odzyskali mienie warte blisko 2 mln złotych.

Z informacji zebranych przez CBŚ wynikało, że członkowie grupy przestępczej dokonywali kradzieży paneli fotowoltaicznych na terenie Niemiec a następnie były zbywane na terenie Polski. Ich łupem mogło paść co najmniej kilka tysięcy paneli fotowoltaicznych i falowników. Ich wartość mogła sięgnąć ponad 3,5 mln euro.

Policjanci z Zielonej Góry współpracowali z policją kryminalną we Frankfurcie na mocy porozumienia zawartego między Komendantem Głównym Policji a Prezydium Policji Kraju Związkowego Brandenburgii.

Wspólne działania policjantów z CBŚP i Niemiec doprowadziły do zatrzymania osób na gorącym uczynku kradzieży paneli fotowoltaicznych oraz podejrzanych o paserstwo, którzy działali między innymi na terenie województwa wielkopolskiego i lubelskiego.

Źródło: CBŚP